Nawigacja

  • Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2019 r.

    Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2019 r.
    06.05.2019

     

    Dnia 21 marca 2019 roku o godz. 9.00 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR (uczniowie klas IV-VIII).

    Głównym organizatorem konkursu matematycznego „Kangur" w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, natomiast międzynarodowym inicjatorem konkursu jest paryskie stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières". Polska edycja konkursu Kangur prowadzona jest pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i ma na celu popularyzację matematyki. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych).

    Głównym celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych).

    Konkurs ma charakter jednorazowego testu: bez eliminacji, testów wstępnych, testu finałowego. Zadania oraz termin są ustalane przez stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres”. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

    Konkurs przeprowadzany jest w sześciu kategoriach:

    • „Żaczek” – klasy 2. szkół podstawowych;
    •  „Maluch” – klasy 3. i 4. szkół podstawowych;
    •  „Beniamin” – klasy 5. i 6. szkół podstawowych;
    • „Kadet” – klasy 7. szkół podstawowych i II gimnazjów;
    •  „Junior” – klasy III gimnazjów, I liceów i techników, I, II i III zasadniczych szkół zawodowych;
    •  „Student” – klasy II i III liceów oraz II, III i IV techników.

    Test konkursowy w kategorii „Żaczek” zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie w tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia Konkursu 21 punktów; maksymalnie może więc uzyskać 105 punktów.

    Test konkursowy w kategorii „Maluch” zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie w tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia Konkursu 24 punkty; maksymalnie może więc uzyskać 120 punktów.

    Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia Konkursu 30 punktów, maksymalnie może więc uzyskać 150 punktów. Do każdego zadania w każdej kategorii dołączonych jest 5 odpowiedzi oznaczonych literami A, B, C, D, E, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik Konkursu otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

    W naszej szkole udział w konkursie wzięło 26 uczniów w następujących kategoriach:

    • „Maluch” -  4 uczniów,
    • „Beniamin” - 16 uczniów,
    • „Kadet” – 6 uczniów.

    Najwyższy wynik w kategorii: Maluch (klasa 4 szkoły podstawowej)

    •  uzyskał Koreczewski Mateusz  – 28,75 pkt.
    • Czekalska Julita – 24,25 pkt.
    • Pawlak Justyna - 23,75 pkt.

    Najwyższy wynik w kategorii: Beniamin (klasa 5 szkoły podstawowej)

    •  uzyskała Krawczyk Marcelina  – 84,25 pkt. Uczennicy brakło 0,25 pkt., aby otrzymać wyróżnienie (≥84,50 pkt.)
    • Głowacki Wiktor – 67,50 pkt.
    • Rejkukowska Diana – 65,00 pkt.
      Najwyższy wynik w kategorii: Beniamin (klasa 6 szkoły podstawowej)
    •  uzyskał Rostajewski Klaudiusz  – 80,50 pkt. (wyróżnienie ≥103,75 pkt.)
    • Tomaszewska Anna – 65,25 pkt.
    • Kryszak Przemysław – 65,00 pkt.

    Najwyższy wynik w kategorii: Kadet (klasa 7 szkoły podstawowej)

    •  uzyskała Sieczka Kinga  – 77,75 pkt. (wyróżnienie ≥93,00 pkt.)
    • Andrzejak Igor -  63,75 pkt.
    • Głowacki Dawid – 47,00 pkt.

    Najwyższy wynik w kategorii: Kadet (klasa 8 szkoły podstawowej)

    • uzyskała Lewandowska Kalina  – 87,00 pkt. (wyróżnienie ≥117,00 pkt.)
    • Płuciennik Paulina – 77,50 pkt.
    • Wyderkiewicz Andżelika – 62,50 pkt.

    Każdy uczestnik Konkursu otrzyma układankę przestrzenną w postaci
    kuli-breloczka. Konkurs został przeprowadzony pod kierunkiem Szkolnego Koordynatora Konkursu: p.  Moniki Górecznaj.
    Zapraszam do udziału w konkursie KANGUR 2020 !

    Szkolnego Koordynatora Konkursu:

    Monika Góreczna

  • Podsumowanie projektu Klimatyczna klasa

    Podsumowanie projektu Klimatyczna klasa
    16.04.2019
  • Podsumowanie projektu Klimatyczna klasa

    Podsumowanie projektu Klimatyczna klasa
    16.04.2019
  • Wycieczka klasy Vb i VII – Bydgoszcz- Malbork.

    16.04.2019

    Uczniowie klasy Vb i VII  razem z opiekunami  i wychowawcami udali się na wycieczkę  na trasie Bydgoszcz- Malbork.

    Celem  w Bydgoszczy było Muzeum Mydła i Historii Brudu, które jest jednym z najciekawszych muzeów w Polsce. Prezentuje ono eksponaty i akcesoria związane z utrzymywaniem higieny przez człowieka oraz historię produkcji i używania mydła. Skąd pomysł na stworzenie takiego obiektu akurat w Bydgoszczy? Miasto ma bogate tradycje dot. przemysłu chemicznego, który najlepiej rozwijał się tutaj w XIX wieku. Bydgoskie mydło eksportowano do wielu europejskich krajów. Co więcej, jest to jedna z nielicznych tego typu placówek w Europie. W muzeum można poznać historię brudu i higieny od czasów starożytnych po współczesność. We wnętrzach zaaranżowano m.in. XIX-wieczny pokój kąpielowy i średniowieczną łaźnię. Wśród zbiorów znajdują się pierwszą przenośna ubikacja, pierwowzór prysznica, żeliwne wanny z XIX wieku, szczotki do szorowania ciała wykonane z końskiego włosia, pralki, maglownice i suszarki. Oczywiście zobaczyć można również bogatą kolekcję mydeł pochodzących z różnych zakątków świata. Eksponatów można dotknąć i powąchać!  Przedsmakiem zwiedzania były warsztaty mydlane, gdzie każdy uczeń zaprojektował  i wykonał swoje własne, glicerynowe mydło, które oczywiście zabrał ze sobą na pamiątkę.

    Po krótkim spacerze nabrzeżem Kanału Bydgoskiego, obejrzeniu zabytkowych kamieniczek Starego Miasta, Wyspy Młyńskiej udaliśmy się w dalszą podróż do Malborka. Na miejscu powitała nas Pani Przewodnik Muzeum Zamkowego w Malborku

    Monumentalne czerwone mury zamku krzyżackiego w Malborku z daleka przyciągnęły naszą uwagę. Gotycka twierdza obronna od 1309 r. do 1457 r. stanowiła siedzibę wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego, a sam Malbork był wtedy stolicą jednego z najpotężniejszych państw na południowym wybrzeżu Bałtyku. Krzyżacka warownia składa się z trzech części: zamku niskiego, średniego i wysokiego. Dawny dom konwentualny po rozbudowie przekształcił się w Zamek Wysoki. Znajduje się tutaj kościół NMP a pod nim mieści się kaplica św. Anny będąca miejscem pochówku wielkich mistrzów.  Na uwagę zasługuje też Gdanisko - wieża połączona z resztą zamku długim gankiem będąca główną toaletą twierdzy, która w razie konieczności mogła spełniać też funkcję wieży obronnej. Dawne podzamcze po przebudowie zyskało miano Zamku Średniego w którym funkcjonowała część mieszkalna, mieścił się też tutaj Wielki Refektarz będący największym pomieszczeniem na zamku, infirmeria oraz Pałac Wielkich Mistrzów. Zamek Niski - Przedzamcze powstał w XIV i w 1 połowie XV w. Znajdował się tutaj m. in. Karwan - wielka zbrojownia na działa i wozy bojowe, spichlerz i wiele innych budynków gospodarczych. Zmęczeni , pełni wrażeń wróciliśmy do Ratynia, gdzie na swoje pociechy czekali stęsknieni rodzice- dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu wycieczki. M. Świgoń, R. Kwiatkowska, E. Kamińska, M. Góreczna.

  • Informacja.

    Z dniem 24.04.2019 roku strajk w ZSP w Ratyniu zostaje zawieszony.

    W związku z tym od 24.04.2019 roku placówka pracuje normalnie.

  • Wycieczka do drukarni w Żychlinie.

    03.04.2019

     03 kwietnia 2019r  uczniowie klasy I, IV oraz Va wyruszyli na wycieczkę do Żychlina, gdzie znajduje się Księgarnia i Drukarnia Taniej Książki (KiDTK).

    Wycieczka miała na celu poznanie etapów powstawania książki oraz pracę ludzi pracujących w drukarni. Rozpoczęto od obejrzenia prezentacji multimedialnej na ten temat. Następnie dzieci porównywały różne książki, dostrzegały różnice, uczestniczyły w ilustrowaniu, drukowaniu, zszywaniu, sklejaniu książki, przygotowywaniu okładki do niej – uczestniczyły na żywo w powstawaniu książki. Ostatnim etapem była wizyta w sklepiku, gdzie każdy mógł kupić sobie dowolną książeczkę. Wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty.

    Organizatorzy: Anna  Pawłowska i Monika Nowiszewska.

     

     

     

  •   MISTRZOSTWA  POWIATU  SŁUPECKIEGO W  DRUŻYNOWYCH  BIEGACH  PRZEŁAJOWYCH  DZIEWCZĄT  I  CHŁOPCÓW

    29 marca 2019 r. na obiekcie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie odbyły się zawody Mistrzostw Powiatu Słupeckiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców, które zorganizował i przeprowadził Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy .

    Naszą szkołę reprezentowali:

    DRUŻYNA  DZIEWCZĄT ROCZNIKA 2006 – 2007:

    1. Roksana Kosman
    2. Julia Przybylska
    3. Martyna Masłowska
    4. Dominika Grzelczak
    5. Marcelina Krawczyk

    Drużyna zajęła  8 miejsce.

    DRUŻYNA  CHŁOCÓW  ROCZNIKA  2006 – 2007:

    1. Mikołaj Wojtczak
    2. Aleksander Wyderkiewicz
    3. Przemysław Kryszak
    4. Szymon Wojewoda
    5. Patryk Szkudlarek

    Drużyna zajęła  7 miejsce.

    Mikołaj Wojtczak zajął  III miejsce i został zakwalifikowany do finału wojewódzkiego

    DRUŻYNA  DZIEWCZĄT  ROCZNIKA  2008 I  MŁODSZE:

    1. Kinga Wojewoda
    2. Kinga Mila
    3. Martyna Szofer
    4. Nikola Szymaniak
    5. Julia Lorencka
    6. Justyna Pawlak

    Drużyna zajęła  5 miejsce.

    Kinga Wojewoda zajęła  I miejsce i została zakwalifikowana do finału wojewódzkiego.

    DRUŻYNA  CHŁOPCÓW  ROCZNIKA  2008  I  MŁODSI:

    1. Mateusz Zieliński
    2. Jakub Grzeszczak
    3. Alan Szczesny
    4. Gracjan Szychowski
    5. Wiktor Zaborniak

    Drużyna zajęła  9 miejsce.

    5 kwietnia 2019 r. w Żerkowie odbył się  FINAŁ  WOJEWÓDZKI  w  Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców, w których pod opieką Doroty Rudolf uczestniczyli: Kinga Wojewoda i Mikołaj Wojtczak.

    Kinga Wojewoda w biegu na 1000 m zajęła 35 miejsce na 193 zawodniczki i tym samym wywalczyła 40 miejsce dla naszej szkoły na 63 szkoły uczestniczące w zawodach.

    Mikołaj Wojtczak w biegu na 1200 m zajął 62 miejsce na 198 zawodników i wywalczył 58 miejsce dla szkoły na 67 szkół uczestniczących w zawodach.

  • Dzień Ziemi.

    29.03.2019

    W dniach 27 i 29 marca  br. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie zorganizowano obchody Dnia Ziemi, w których udział wzięli wszyscy uczniowie   naszej  szkoły.
     Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia była „Ochrona ginących gatunków”.

          Spotkania rozpoczynały się od prezentacji multimedialnej, w której przybliżono uczestnikom tematykę ochrony przyrody. Uczniowie mieli także okazję obejrzeć film przyrodniczy o  zimorodku. Następnie każdy mógł sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce, a mianowicie wykonać kartę pracy.

            Kolejnym etapem wydarzenia były warsztaty  plastyczne, które były zróżnicowane stosownie do grup wiekowych uczniów. Tak więc młodsi uczniowie wykonali klamerkowe przypinki z motylkiem, kolejna grupa wykonała maski zwierząt. Najstarsi uczniowie przygotowywali plakaty na temat gatunków flory i fauny zagrożonych wyginięciem. Na zakończenie odbyły się ogniska integracyjne dla wszystkich uczestników. Każdy mógł posmakować pysznej kiełbaski  z ogniska.

    Panie Ewa Kasprzyk i Anna Pawłowska szkolne koordynatorki ŚDZ serdecznie dziękują pracownikom Ośrodka Edukacji Przyrodniczej za  stworzenie możliwości pobytu w tym wyjątkowym miejscu, za  wspaniałą atmosferę, a przede wszystkim za zorganizowanie dzieciom ciekawych zajęć.

     

  • GALA SZKOLNYCH TALENTÓW

    25.03.2019

    Nie od dziś wiadomo, że szkoła w Ratyniu to kuźnia i zagłębie utalentowanych uczniów. Świadczy chociażby  o tym  fakt, że  w roku 2014 nasza szkoła otrzymała przyznany przez Ministra Edukacji Narodowej zaszczytny tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”. Oznacza to, że przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży.
    W poniedziałek 25 marca 2019 roku zaprezentowali się najzdolniejsi uczniowie z klas 0 – VIII. Podczas tegorocznej gali uczniowie rywalizowali w 10 kategoriach: akrobatyka, taniec, śpiew, recytacja, jazda konna, układanki logiczne, rysunek, prace plastyczne przestrzenne, kabaret, miniatura teatralna. Uroczystość uświetnili swoim przybyciem zaproszeni goście, którzy byli jednocześnie członkami jury.
    Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

     

  • Spotkanie z ekologiem

    18.03.2019

    Realizując zaplanowane działania projektu „Klimatyczna klasa” uczniowie klasy Vb i VII zaprosili na spotkanie poświęcone energii odnawialnej – p. Martynę Dominiak – ekologa, biologa. Spotkanie zorganizowane było w dwóch kategoriach dla klas 0- III oraz IV- VIII. Uczniowie przypomnieli sobie i utrwalili wiadomości o odnawialnych źródłach energii. Poznali zasadę działania turbiny wodnej i jej zastosowanie. Sprawdzili swoją wiedzę wykonując zadania z kart pracy.

  • Walentynkowy wyjazd do kina.

    16.03.2019

     Klasy Vb, VII i VIII z wychowawczyniami p. M.Świgoń, p. M. Góreczną i p. B. Czajkowską pojechały do kina „Helios” w Koninie na film pt. „ Jak wytresować smoka3”.

     Z ogromnym zainteresowaniem obejrzały dalsze losy bohaterów trylogii  o ludziach i smokach. Film jest pełen wzruszających i mądrych życiowo scen pokazuje, że w życiu ważna jest przyjaźń i miłość. Wszystko to jest okraszone piękną muzyką i sztą graficzną.Salę kinową opuścili pełni wrażeń i wzruszeń.

  • STATUETKA  VIKRORII  U  NAS  W  SZKOLE !

    13.02.2019

     

    13 lutego 2019 r. drużyna chłopców w składzie: Mikołaj Wojtczak,  Aleksander Wyderkiewicz, Szymon Wojewoda,  Adam Woźniak, Klaudiusz Rostajewski, Marcin Namysłowski, Przemysław Kryszak, Mikołaj Grzebielski, Albert Musiałowski i Patryk Szkudlarek pod opieką  p. Doroty Rudolf odebrała z rąk Starosty Słupeckiego STATUETKĘ  VICTORII  za osiągnięcia sportowe w roku 2018.

    Drużyna nie mając dobrej bazy ćwiczebnej (brak sali gimnastycznej w szkole) brała w 2018 roku w zawodach organizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy na halach sportowych i osiągała sukcesy – II miejsce w Halowej Piłce Nożnej i I miejsce w unihokeju na szczeblu powiatowym oraz III miejsce na szczeblu rejonowym.

    Cieszymy się, że wysiłek naszych młodych sportowców został doceniony.

  • Dzień Kobiet w  klasie VI

    Dzień Kobiet w  klasie VI
    15.03.2019

    Święto Kobiet w tym roku było bardzo ważnym wydarzeniem w klasie VI.

    Świętowanie rozpoczęło się już 7 marca 2019 r. podczas wyjazdu integracyjnego do WordJump we Wrześni. Tam , w parku trampolin wszyscy mogli wyładować swój nadmiar energii: były salta, gra w siatkówkę, walki na równoważni, skoki na trampolinach, itp.

    Przy każdej zabawie uczniom towarzyszył szeroki uśmiech.

    Uwieńczeniem dnia była wspólna kolacja w restauracji McDonalds.

    A w dniu następnym – 8 marca 2019 r. – chłopcy zrobili dziewczętom dodatkową niespodziankę – odśpiewali głośno 100 lat!  i wręczyli upominki – w tym roku były to piękne, personizowane poduszeczki.

  • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego.

    Szkolny Turniej Tenisa Stołowego.
    15.03.2019

    Szkolny Turniej Tenisa Stołowego został rozegrany w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Ratyniu w styczniu 2019 roku.

    Organizatorem Turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego – Dorota Rudolf.

    Turniej rozegrany został w dwóch kategoriach: dziewczęta i chłopcy.

    Uczestnikami byli uczniowie z klas IV – VIII. Wzięło udział 28 chłopców i 20 dziewczynek.

     

    W kategorii – CHŁOPCY

    I miejsce zajął Dawid Głowacki – uczeń klasy VII

    II miejsce – Oskar Beinek – uczeń klasy VII

    III miejsce – Piotr Beinek – uczeń klasy Va

                    W kategorii – DZIEWCZĘTA

    I miejsce – Kinga Wojewoda – uczennica klasy Va

    II miejsce – Kinga Sieczka – uczennica klasy VII

    III miejsce – Sara Pawlak – uczennica klasy VIII

                    Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci piłeczek ping – pongowych, a zwycięscy pamiątkowe medale, które zostały wręczone przez p. dyrektor – Justynę Młodożeniec – Handzel 28 lutego 2019 r. na apelu szkolnym.

  • Dzień otwarty w przedszkolu w Ratyniu

    Dzień otwarty w przedszkolu w Ratyniu
    01.03.2019

     

     

  • Dzień otwarty w przedszkolu w Dolanach

    Dzień otwarty w przedszkolu w Dolanach
    01.03.2019
  • Rekrutacja do przedszkola

    Rekrutacja do przedszkola

    Rozpoczynamy zapisy od 01.03.2019r.!!!

     

    Drogi Rodzicu!!!

    W Naszym Przedszkolu Twoje dziecko będzie:

    • uśmiechnięte, szczęśliwe i radosne,
    • rozwijało swoje w bezpiecznych warunkach,
    • kształciło swoją kreatywność i twórczość artystyczną,
    • wychowywało się w miłym i przyjaznym otoczeniu,
    • kształciło procesy rozwojowe (rozwój fizyczny, umysłowy emocjonalny i społeczny)
    •  poszerzać swoje zainteresowania,

     

     

    PRZEDSZKOE W ZESPOLE SZKOLNO - PRZEDSZKOLNYM GWARANTUJE:

    • pobyt dzieci 6.30 do 16.00 – Dolany, 8.00 – 15.00 Ratyń
    • smaczne i domowe posiłki,
    • zajęcia z językiem angielskim,
    • rytmika i gimnastyka korekcyjna,
    • zajęcia w zakresie terapii pedagogicznej,
    • zabawy z tablicą interaktywną,
    • profesjonalny zespół nauczycieli,
    • kolorowe i dobrze wyposażone sale zabaw dla dzieci,
    • warunki do wielopłaszczyznowego rozwoju dzieci,
    • szeroki proces uspołecznienia dzieci,

     

     

    KONTAKT:

    tel: 63 2764801, 63 2763367

    e-mail: szkola.ratyn@wp.pl

     

     

  • Wycieczka do Piekarni GLANC w Witkowie.

    18.02.2019

    14 lutego 2019 roku uczniowie klasy I i II  wyruszyli do Piekarni GLANC w Witkowie.

    Celem wycieczki była realizacja założeń programowych  - zaspokajanie potrzeb intelektualnych, poznawczych, kształtowanie postaw wobec otoczenia i świata przez kontakt z ludżmi, poznanie pracy rzemieślników ( piekarz, cukiernik, sprzedawca).

    Uczniowie podzieleni na grupy uczestniczyli w warsztatach piekarniczych – poznawali surowce z których powstaje chleb i pieczywo, rozpoznawali ziarna różnych zbóż. Obserwowali mieszanie składników, wyrabianie oraz odważanie ciasta, a następnie samodzielnie formowali z przygotowanego ciasta swoje wypieki. Oczekując na swoje wypieki zajadali się świeżutkimi ciasteczkami z marmoladą. Oprócz tego otrzymali w nagrodę zaszczytny DYPLOM MAŁEGO PIEKARZA oraz torbę swoich wypieków.

    Tego dnia odwiedzili również salę zabaw, gdzie mogli ćwiczyć sprawność fizyczną i integrować zespół w trakcie wspaniałych zabaw.

    Opiekunowie: Anna Pawłowska, Wioletta Tomaszewska.

  • Wyjazd do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie.

    05.02.2019

    W dniu 05.02.2019 roku uczniowie klasy VIII wybrali się z wizytą do  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie. Celem wyjazdu była pomoc uczniom w wyborze kierunku kształcenia  po szkole podstawowej oraz zawodu. Młodzież zapoznała się  z bardzo ciekawą ofertą edukacyjną tej szkoły i zwiedziła obiekt. Uczniowie mieli także okazję spotkać się ze starszymi kolegami uczącymi się w tej szkole oraz poznać kadrę pedagogiczną. Wyjazd na pewno ułatwi uczniom podjęcie decyzji związanych z wyborem przyszłej  szkoły.

     

     

     

  • Wycieczka klasy Va do Parku Trampolin „Jump World” - Września.

    22.01.2019

     

     

    We wtorek 22 stycznia 2019 roku, w ferie zimowe, 11 uczniów klasy Va wraz z wychowawcą i dwojgiem rodziców wybrało się do Parku Trampolin „Jump World” do Wrześni. Celem wyjazdu była integracja zespołu klasowego, rozwijanie aktywności fizycznej uczniów oraz zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu.

    Uczniowie korzystali z atrakcji takich jak: arena główna, basen z gąbkami, strefa basketu, strefa siatkówki, strefa dodgeball, strefa akrobatyczna, tor przeszkód, gladiatorzy. Dwie godziny szaleństwa na trampolinach okazały się pozytywnie wyczerpujące. Jednak uczniowie nie nudzili się, robili podskoki, wyskoki, akrobacje i unosili się w powietrzu. Zabawa dała im ogromną ilość emocji, dużo radości i uśmiechu na twarzach.

    Po aktywnym wypoczynku udaliśmy się do restauracji McDonalds we Wrześni, aby zregenerować siły i stracone kalorie. Zmęczeni, w ciszy wróciliśmy do Ratynia ok. godziny 15.

    Organizatorem wycieczki była wychowawczyni Katarzyna Andrzejak.

strona:

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ratyniu
    Ratyń 15A
    62-406 Lądek
  • 63 276 48 01

Galeria zdjęć