Uczniowie z klas V b i VII w bieżącym roku szkolnym będą realizować ogólnopolski projekt „Klimatyczna klasa”. Organizatorem projektu jest Fundacja Uniwersytet Dzieci. Nad realizacją projektu czuwać będą Panie: Monika Góreczna i Małgorzata Świgoń we współpracy z Renatą Kwiatkowską i Elżbietą Kamińską.
W ramach projektu uczniowie będą kształtować m.in. kompetencje społeczne, stworzą i przeprowadzą kampanię społeczną, a także zgłębią problem zmian klimatycznych. Realizatorzy projektu będą popularyzować wiedzę na temat ekologii nie tylko w środowisku szkolnym, ale i lokalnym.
Zapraszamy do śledzenia i wspierania podejmowanych działań.
We wrześniu 2018 r. został ogłoszony konkurs plastyczny : ,,Moja ulubiona książka” przez Bibliotekę Publiczną w Słupcy.
Celem konkursu było wykonanie przez uczniów klas IV – VIII pracy plastycznej - okładki swojej ulubionej książki , w formacie A4 i w dowolnej technice.
W konkursie wzięło udział 12 uczniów z naszej szkoły:
Klasa IV – Justyna Pawlak, Zuzanna Kruszyna
Klasa Va – Maja Wojewoda
Klasa Vb – Kinga Mila, Martyna Masłowska, Jakub Budkowski, Dominika Grzelczak
Klasa VI – Oliwia Łabencka, Szymon Wojewoda, Anna Tomaszewska,
Klasa VIII – Kalina Lewandowska, Paulina Płuciennik, Sara Pawlak
23 października 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Słupcy zostały wręczone wyróżnienia, które otrzymali: Justyna Pawlak, Anna Tomaszewska, Szymon Wojewoda.
Koordynatorami konkursu w szkole byli: Dorota Rudolf i Krzysztof Lewandowski.
Dnia 17 października 2018 r. uczniowie klasy siódmej wraz z opiekunami: p. M. Świgoń i p. M. Góreczną wzięli udział w warsztatach z programowania: roboty Photony w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Zagórowie. Uczniowie naszej szkoły już wcześniej zetknęli się z robotami. Na zajęciach z informatyki programowali graficznie Ozoboty. Dzięki warsztatom prowadzonym przez panie bibliotekarki uczniowie mogli sprawdzić możliwości robotów Photon oraz ponownie przekonać się, że programowanie może dostarczać wiele radości.
Photon to interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem, ucząc je programowania. Każdy egzemplarz robota wyposażono w sensory, które pozwalają mu widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła, mierzyć odległość i nie tylko. Język programowania używany przez robota zainspirowały Scratch oraz Google Blockly, dzięki czemu opanować mogą go nawet najmłodsi.
4 POZIOMY PROGRAMOWANIA dostosowane do wieku dziecka
Photon Draw (Dzieci 4+)
Photon Badge (Dzieci 5+)
Photon Blocks (Dzieci 7+)
Photon Code (Dzieci 10+)
Do nauki programowania z robotem Photon niezbędne jest urządzenie mobilne.
Wymagania minimalne tabletu lub smartfonu do sterowania robotem: procesor 1.2 GHz, 4 rdzenie, pamięć 8 GB, pamięć RAM 1 GB DDR3, ekran 7”, rozdzielczość 1024 x 600, system min. Android 4.4 KitKat, bluetooth min. Bluetooth 4.0.
Dziękujemy za ciekawe i profesjonalne warsztaty z programowania oraz bardzo miłą atmosferę.
25 października uczniowie klasy Va oraz 30 października uczniowie klasy VI uczęszczający na zajęcia rozwijające z języka angielskiego świętowali Halloween.
Na początku uczniowie obejrzeli krótki film informujący o korzeniach święta Halloween, skąd się wzięło, jak jest obchodzone, jakie są związane z nim zwyczaje i wróżby. Uczestnicy byli przebrani w halloween’owe kostiumy, przygotowali też lampiony z dyni czyli Jack-o’-lantern i nadmuchali specjalne balony. Aby poczuć klimat tego święta uczniowie wzięli udział w dwóch wróżbach. Najpierw było to apple bobbing - jabłka zostały umieszczane w misce wypełnionej wodą. Uczestnicy zabawy musieli wyłowić poprzez ugryzienie jednego z jabłek bez pomocy rąk. Jabłko nieuszkodzone przy zabawie, miało oznaczać szczęście w nadchodzącym roku. Drugą zabawą było przeskakiwanie przez świetlny krąg. Na podłodze zostało ustawionych i zapalonych 12 świeczek (symbolizujących 12 miesięcy). Każdy z uczestników zabawy przeskakiwał przez krąg – świeczki, które nie zgasły podczas skoku miały oznaczać szczęśliwe miesiące w nadchodzącym roku.
Zabawa była udana, a jednocześnie uczniowie poznali kulturę krajów anglojęzycznych.
Organizatorem była Katarzyna Andrzejak-nauczyciel języka angielskiego.
29 października 2018r. klasa I i VI wyruszyły w swoją pierwszą wycieczkę, rozpoczynającą cykl „zielonych lekcji” których celem będzie zdobywanie i poszerzanie wiadomości o treści ekologicznej i geograficznej dotyczących najbliższej okolicy – „Małej Ojczyzny”. Ukształtowanie wrażliwego ekologicznie dziecka, kochającego przyrodę i mającego świadomość, iż przyszłość środowiska naturalnego zależy od każdego z nas – zarówno dziecka jak i dorosłego. Dzięki trwającej współpracy z Ośrodkiem Edukacji Przyrodniczej w Lądzie wyruszyliśmy szlakiem Powidzkiego Parku Krajobrazowego, by zwiedzić Stadninę Koni w Mieczownicy i odwiedzić zabytkowy wiatrak w Budzisławiu Kościelnym oraz zajrzeć do skansenu - muzeum gospodarstwa i wsi.
Uczniowie mogli samodzielnie i bezpośrednio zdobywać wiedzę dotyczącą hodowli, pielęgnacji, upodobań koni w stadninie oraz istniejącym tam pensjonacie.
W Budzisławiu Kościelnym natomiast zwiedzano skansen w którym zgromadzono przedmioty gospodarstwa domowego minionej epoki np. gofrownica – nie elektryczna, żelazka „z duszą” , oraz przedmioty do wypieku i produkcji chleba i wiele, wiele innych. Następnie mogli zajrzeć do jedynego w Polsce – utrzymanego w takim stanie wiatraka typu „koźlak” o nazwie „SZCZEPAN”. Wąskimi, skrzypiącymi schodami weszli na samą górę, gdzie zobaczyli „serce”, czyli mechanizm wiatraka napędzanego siłą wiatru. Każdy z uczestników zostawił swój ślad składając podpis w pamiątkowej księdze. Po posiłku – pełni wrażeń uczniowie wrócili do domów.
Organizatorzy: Ewa Kasprzyk, Anna Pawłowska.
Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
12 października od samego rana w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie ubrani w świąteczny strój galowy, dekoracja korytarza, rekwizyty, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Andżelika W. powitała gorąco rodziców, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której "oddała głos". Dzieci przy dźwiękach muzyki do filmu „Różowa Pantera „ wcielając się w rolę bystrych tropicieli, zaprezentowali cykl podręczników WSiP – układając z literek napis – NOWI TROPICIELE 2018/2019. Następnie rozwiązywali zadania przygotowane przez starszych kolegów, rozwiązywali zagadki prezentowane przez uczennice klasy IV – Julitę Cz., Weronikę G., Maję G., zaprezentowali inscenizację o znajomości znaków drogowych, śpiewali piosenki, podkreślili wartość przyjaźni i koleżeństwa w grupie rówieśniczej oraz wykazali się wiedzą istotną dla każdego Polaka i małego człowieka. Za każde zadanie otrzymywali medale, które zdobią ich klasę i przypominają o tym dniu. Na koniec każdy z uczniów musiał wypić napój mądrości przygotowany przez Rodziców.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor mgr Justyna Młodożeniec-Hanzel dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia…" - mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom Pasowania na Ucznia, legitymację szkolną, odblaskową opaskę na rękę oraz drobne upominki ufundowane przez Dyrekcję Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ratyniu. Następnie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła Pierwszakom sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.
Symboliczny ołówek – przygotowany na tę uroczystość – został przekazany przez Rodziców Pierwszaków na ręce pani dyrektor – Justyny Młodożeniec-Hanzel - jako pamiątka dokonania przez nią pierwszego ślubowania.
Rodzice zadbali o piękny wystrój świetlicy, gdzie odbył się „słodki poczęstunek” dla zaproszonych gości oraz przygotowali wspaniałą niespodziankę dla swoich nowomianowanych uczniów.
Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.
Wychowawca: A. Pawłowska
Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Dziewczyny z klasy VII wraz z wychowawczynią p. Moniką Góreczna przygotowały dla chłopców niespodziankę - zorganizowały ciekawe zabawy, konkursy i smakowity poczęstunek.
Na początku lekcji uczennice wraz z wychowawczynią złożyły chłopcom życzenia z okazji ich święta i odśpiewały „Sto lat…”. To był dopiero początek atrakcji dla chłopców.
Dziewczyny przygotowały dla nich szereg zadań, aby wybrać SUPER CHŁOPAKA KLASY. Chłopcy zostali podzieleni na dwa zespoły, każdy zespół miał do wykonania wiele zabawnych zadań m.in.: odgadywali nazwy przyborów służących do makijażu, czesali dziewczyny i tworzyli niepowtarzalne fryzury, następnie dziewczyny zamieniły się w super fryzjerki i układały włosy chłopcom. Odbył się również quiz wiedzy. Koledzy zdobywali punkty za poszczególne konkurencje. Wszyscy świetnie się spisali, na koniec chłopaki zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami i upominkami. Każdy z nich dostał spersonalizowany kubek, jedyny w swoim rodzaju. Kubki dostały również dziewczyny... w końcu są tylko dwie i trzeba o nie dbać nie tylko w dniu ich święta. :)
Chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!
W klasie VI dziewczęta wspólnie z wychowawczynią i rodzicami w tym roku postanowiły zorganizować Dzień Chłopca w niecodzienny sposób.
Najpierw zrobiły niespodziankę 28 września 2018 r. wręczając swoim chłopcom upominki w postaci zegarków i słodkich lizaczków , a 2 października zaprosiły ich na basen ,,Rondo” w Koninie oraz do Restauracji McDonalds.
Była to okazja to świętowania, ale również do integracji, wspólnych zabaw ruchowych w wodzie, wspólnych śpiewów ulubionych piosenek i wspólnego spożywania posiłku, a przy tym lekcja kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
DZIĘKUJEMY !
W dniach 23 – 29 września 2019 r. w Szkole Podstawowej im Orła Białego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Ratyniu trwał EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU.
Plakaty i hasła zostały wyeksponowane w oknach klas.
Pogadanki , hasła i plakaty wykonane były pod okiem wychowawców: p. Elżbiety Kamińskiej, p. Anny Pawłowskiej, p. Wioletty Tomaszewskiej, p. Ewy Paszek, p. Katarzyny Andrzejak, p. Małgorzaty Świgoń, p. Doroty Rudolf, p. Moniki Górecznej i p. Beaty Czajkowskiej.
Z RODZINĄ – NA SPORTOWO, NA WESOŁO”
W ramach Pikniku odbył się:
W Maratonie wzięło udział 94 uczestników. Każdy z nich przed startem otrzymał pakiet startowy (koszulkę pamiątkową, numerek startowy, kartę startową oraz wodę) a po przybiegnięciu na metę pamiątkowy medal. Na zakończenie biegu wszyscy uczestnicy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.
Oto zwycięzcy:
Kategoria: uczennica Szkoły Podstawowej w Ratyniu
I miejsce – Kinga Wojewoda – klasa V a
II miejsce – Dominika Grzelczak – klasa Vb
III miejsce – Martyna Masłowska – klasa Vb
Kategoria: uczeń Szkoły Podstawowej w Ratyniu
I miejsce – Mikołaj Wojtczak – klasa VI
II miejsce – Aleksander Wyderkiewicz – klasa VI
III miejsce – Szymon Wojewoda – klasa VI
Kategoria: kobieta
I miejsce – Paluszek Agata
II miejsce – Pyrzyk Anna
III – miejsce – Pawela Sylwia
Kategoria: mężczyzna
I miejsce – Szymaniak Marcin
II miejsce – Jarząbek Robert
III miejsce – Trzciński Artur
Zwycięzcy otrzymali puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez sponsorów.
Najmłodszym uczestnikiem Maratonu: RATYŃSKA 6 został Julian Wyderkiewicz - 6 lat – uczeń oddziału przedszkolnego
Najstarszym uczestnikiem Maratonu : RATYŃSKA 6 został p. Andrzej Poliński – 60 lat - tata uczennicy z klasy VI
Najmłodszy i najstarszy uczestnik Maratonu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez sponsorów.
Nad bezpieczeństwem podczas biegu czuwali druhowie z OSP z obwodu szkolnego oraz Policja z Zagórowa. Pomocy medycznej udzielała higienistka szkolna – p. Ewa Biernacka. Salę przed biegiem udostępniła OSP w Dolanach.
Maraton zorganizowała p. Dorota Rudolf
W Biegu wzięły udział 4 rodziny: Pawela, Szymaniak, Beinek i Rogodzińscy.
Wszystkie rodziny minęły metę jednocześnie i otrzymały pamiątkowe medale oraz nagrody ufundowane przez sponsorów.
Bieg zorganizowała i przeprowadziła p. Ewa Juszczak
W Turnieju wzięło udział 26 rodzin.
Turniej ze względu na ograniczony czas składał się z 3 konkurencji: ,,Przenieś piłeczkę na ręczniku papierowym”, ,,Siedmiomilowe buty”, ,,Slalom między nogami rodzica”.
NAJSPRAWNIEJSZĄ RODZINKĄ została Rodzina Wojewoda – Kinga z tatą
II miejsce zajął Mikołaj Wojtczak z mamą
III miejsce zajął Jakub Budkowski z mamą
Najsprawniejsza Rodzinka otrzymała puchar. Trzy pierwsze Rodziny otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkie Rodziny, które brały udział w Turnieju otrzymały również za udział pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.
Turniej zorganizowała p. Dorota Rudolf
Sędziowie: Beata Czajkowska, Katarzyna Andrzejak, Małgorzata Świgoń, Wioletta Tomaszewska, Anna Pawłowska
W meczu wzięło udział 10 uczniów (Oskar Beinek, Olaf kacprowicz, Bartosz Kurleto, Kamil Nowak, Patryk Rewers, Aleksander Wyderkiewicz, Mikołaj Wojtczak, Igor Andrzejak, Piotr Beinek, Szymon Wojewoda) i 9 rodziców (Jolanta Budkowska, Łukasz Grzelak, Radosław Kacprowicz, Zenon Rudolf, Leszek Wojewoda, Jarosław Beinek, Marcin Szymaniak, Artur Beinek, Tomasza Rogodziński)
Wygrała drużyna RODZICÓW 5:2
Mecz zorganizował i sędziował p. Jarosław Skrzypski
W piątkowe popołudnie 28 września 2018r. po godz. 16-stej jedenaścioro uczniów klasy Va wybrało się na paintball do Sławska. A właściwie był to Laser tag, czyli bezpieczna, zespołowa gra, nie powodująca urazów, w sam raz dla najmłodszych fascynatów gier wojennych i nie tylko. Uczniowie przeszli najpierw krótki instruktaż obsługi broni M4 wyposażonej w promień wiązki podczerwieni. Następnie zostali podzieleni na 3 grupy i w okopach, pochowani za specjalnie przygotowane przeszkody walczyli ze sobą.
Zabawa była wspaniała a uczniowie zmęczeni. Polecamy wszystkim, którzy chcą poszerzać swoje horyzonty i rozwijać swoją aktywność fizyczną.
Po wysiłku uczniowie usmażyli sobie kiełbaski na ognisku i mogli zrelaksować się chwilę na polanie w środku lasu. Dotarliśmy bezpiecznie do domu przed godziną 20-stą.
Miejsce |
Nazwisko i imię |
czas |
1. |
Szymaniak Marcin |
28.41 |
2. |
Jarząbek Robert |
29.02 |
3. |
Trzciński Artur |
29.04 |
4. |
Kaczmarek Krzysztof |
29.45 |
5. |
Rudolf Zenon |
29.54 |
6. |
Wojtczak Mikołaj |
30.08 |
7. |
Wyderkiewicz Aleksander |
30.15 |
8. |
Lebioda Adrian |
31.11 |
9. |
Szkudlarek Dariusz |
33.21 |
10. |
Wojewoda Szymon |
33.23 |
11. |
Szkudlarek Patryk |
33.27 |
12. |
Budkowski Jakub |
33.39 |
13. |
Wojewoda Kinga |
33.49 |
14. |
Wojewoda Tomasz |
33.51 |
15. |
Grzeszczak Bartosz |
34.19 |
16. |
Nowak Krystian |
34.23 |
17. |
Rudolf Artur |
35.59 |
18. |
Andrzejak Igor |
39.20 |
19. |
Paluszek Agata |
40.22 |
20. |
Wojewoda Hubert |
40.28 |
21. |
Pyrzyk Anna |
40.39 |
22. |
Grzelczak Dominika |
41.10 |
23. |
Pawela Sylwia |
41.13 |
24. |
Fratczak Mariusz |
41.50 |
25. |
Masłowska Martyna |
42.42 |
26. |
Wojewoda Nikola |
42.45 |
27. |
Wyderkiewicz Andżelika |
42.46 |
28. |
Szofer Martyna |
42.57 |
29. |
Kryszak Przemysław |
43.14 |
30. |
Kurleto Franciszek |
43.39 |
31. |
Kurleto Danuta |
45.21 |
32. |
Kacprowicz Oliwier |
45.21 |
33. |
Kacprowicz Amelia |
45.28 |
34. |
Wyderkiewicz Julian |
45.29 |
35. |
Fratczak Krzysztof |
47.05 |
36. |
Poliński Andrzej |
47.24 |
37. |
Polińska Agata |
47.53 |
38. |
Kosman Roksana |
47.55 |
39. |
Przybylska Julia |
48.46 |
40. |
Urbaniak Daria |
48.54 |
41. |
Janiszewska Weronika |
49.11 |
42. |
Szofer Michalina |
49.33 |
43. |
Pawela Anna |
50.15 |
44. |
Tomaszewska Anna |
50.27 |
45. |
Czekalska Julita |
50.28 |
46. |
Janiszewska Wiktoria |
50.47 |
47. |
Czekalska Honorata |
50.50 |
48. |
Janiszewska Monika |
50.51 |
49. |
Grzeszczak Anna |
51.26 |
50. |
Wyderkiewicz Zuzanna |
51.27 |
51. |
Kacprowicz Gabriel |
51.28 |
52. |
Kacprowicz Katarzyna |
51.29 |
53. |
Szofer Angelika |
53.30 |
54. |
Kacprowicz Justyna |
53.36 |
55. |
Korczewski Mateusz |
53.37 |
56. |
Zaborniak Anna |
53.49 |
57. |
Przybylska Dorota |
53.52 |
58. |
Grzelczak Anna |
54.06 |
59. |
Budkowska Jolanta |
54.23 |
60. |
Kopczyński Oliwier |
54.26 |
61. |
Kacprowicz Arkadiusz |
54.28 |
62. |
Wojewoda Iwona |
54.49 |
63. |
Korczewska Julia |
55.15 |
64. |
Korczewska Anna |
55.16 |
65. |
Liczbińska Oliwia |
55.17 |
66. |
Szymaniak Nikola |
55.43 |
67. |
Urbaniak Amelia |
55.45 |
68. |
Wojewoda Maja |
56.02 |
69. |
Pietrala Victoria |
56.35 |
70. |
Pietrala Martina |
56.37 |
71. |
Pietrala Elżbieta |
56.39 |
72. |
Nowaczyk Klaudia |
56.59 |
73. |
Molińska Kinga |
57.00 |
74. |
Nowaczyk Małgorzata |
57.00 |
75. |
Przybylska-Kacprowicz Anna |
57.15 |
76. |
Łabencka Oliwia |
57.16 |
77. |
Roszak Norbert |
57.17 |
78. |
Rostajewski Klaudiusz |
57.38 |
79. |
Szczesna Marika |
57.44 |
80. |
Dąbrowska Wiktoria |
57.51 |
81. |
Płuciennik Paulina |
57.58 |
82. |
Kacprowicz Radosław |
57.58 |
83. |
Kacprowicz Damian |
58.05 |
84. |
Kopczyńska Angelika |
58.06 |
85. |
Szofer Michał |
58.22 |
86. |
Rudolf Adrianna |
59.58 |
87. |
Jeżak Agnieszka |
60.00 |
88. |
Łabencki Robert |
60.28 |
89. |
Zaborniak Wiktor |
60.31 |
90. |
Witkowski Julian |
61.26 |
91. |
Król Anita |
61.29 |
92. |
Andrzejak Ryszard |
61.32 |
93. |
Piotrowska Katarzyna |
|
94. |
Orchowski Jerzy |
|
KATEGORIA:
MĘŻCZYZNA
Miejsce |
Nazwisko i imię |
czas |
1. |
Szymaniak Marcin |
|
2. |
Jarząbek Robert |
|
3. |
Trzciński Artur |
|
4. |
Kaczmarek Krzysztof |
|
5. |
Rudolf Zenon |
|
6. |
Lebioda Adrian |
|
7. |
Szkudlarek Dariusz |
|
8. |
Wojewoda Tomasz |
|
9. |
Nowak Krystian |
|
10. |
Rudolf Artur |
|
11. |
Wojewoda Hubert |
|
12. |
Fratczak Mariusz |
|
13. |
Kacprowicz Oliwier |
|
14. |
Poliński Andrzej |
|
15. |
Kacprowicz Gabriel |
|
16. |
Kacprowicz Arkadiusz |
|
17. |
Roszak Norbert |
|
18. |
Kacprowicz Radosław |
|
19. |
Kacprowicz Damian |
|
20. |
Szofer Michał |
|
21. |
Łabencki Robert |
|
22. |
Andrzejak Ryszard |
|
23. |
Orchowski Jerzy |
|
KATEGORIA:
KOBIETA
Miejsce |
Nazwisko i imię |
czas |
1. |
Paluszek Agata |
|
2. |
Pyrzyk Anna |
|
3. |
Pawela Sylwia |
|
4. |
Wojewoda Nikola |
|
5. |
Kurleto Danuta |
|
6. |
Urbaniak Daria |
|
7. |
Pawela Anna |
|
8. |
Czekalska Honorata |
|
9. |
Janiszewska Monika |
|
10. |
Grzeszczak Anna |
|
11. |
Wyderkiewicz Zuzanna |
|
12. |
Kacprowicz Katarzyna |
|
13. |
Szofer Angelika |
|
14. |
Kacprowicz Justyna |
|
15. |
Zaborniak Anna |
|
16. |
Grzelczak Anna |
|
17. |
Budkowska Jolanta |
|
18. |
Wojewoda Iwona |
|
19. |
Korczewska Anna |
|
20. |
Liczbińska Oliwia |
|
21. |
Pietrala Elżbieta |
|
22. |
Nowaczyk Małgorzata |
|
23. |
Przybylska-Kacprowicz Anna |
|
24. |
Kopczyńska Angelika |
|
25. |
Rudolf Adrianna |
|
26. |
Jeżak Agnieszka |
|
27. |
Król Anita |
|
KATEGORIA:
UCZEŃ
Szkoły Podstawowej im. Orła Białego
w Zespole Szkolno – Przedszkolnym
w Ratyniu
Miejsce |
Nazwisko i imię |
czas |
1. |
Wojtczak Mikołaj |
|
2. |
Wyderkiewicz Aleksander |
|
3. |
Wojewoda Szymon |
|
4. |
Szkudlarek Patryk |
|
5. |
Budkowski Jakub |
|
6. |
Grzeszczak Bartosz |
|
7. |
Andrzejak Igor |
|
8. |
Kryszak Przemysław |
|
9. |
Kurleto Franciszek |
|
10. |
Wyderkiewicz Julian |
|
11. |
Fratczak Krzysztof |
|
12. |
Korczewski Mateusz |
|
13. |
Kopczyński Oliwier |
|
14. |
Rostajewski Klaudiusz |
|
15. |
Zaborniak Wiktor |
|
16. |
Witkowski Julian |
|
KATEGORIA:
UCZENNICA
Szkoły Podstawowej im. Orła Białego
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ratyniu
Miejsce |
Nazwisko i imię |
czas |
1. |
Wojewoda Kinga |
|
2. |
Grzelczak Dominika |
|
3. |
Masłowska Martyna |
|
4. |
Wyderkiewicz Andżelika |
|
5. |
Szofer Martyna |
|
6. |
Kacprowicz Amelia |
|
7. |
Polińska Agata |
|
8. |
Kosman Roksana |
|
9. |
Przybylska Julia |
|
10. |
Janiszewska Weronika |
|
11. |
Szofer Michalina |
|
12. |
Tomaszewska Anna |
|
13. |
Czekalska Julita |
|
14. |
Janiszewska Wiktoria |
|
15. |
Przybylska Dorota |
|
16. |
Korczewska Julia |
|
17. |
Szymaniak Nikola |
|
18. |
Urbaniak Amelia |
|
19. |
Wojewoda Maja |
|
20. |
Pietrala Victoria |
|
21. |
Pietrala Martina |
|
22. |
Nowaczyk Klaudia |
|
23. |
Molińska Kinga |
|
24. |
Łabencka Oliwia |
|
25. |
Szczesna Marika |
|
26. |
Dąbrowska Wiktoria |
|
27. |
Płuciennik Paulina |
|
28. |
Piotrowska Katarzyna |
|
LP. |
NAZWISKO RODZINY |
,,Przenieś piłeczkę na ręczniku” |
,,Wyścig w siedmiomilo-wych butach” |
,,Slalom między nogami rodziców” |
RAZEM |
MIEJSCE |
|||
czas |
punkty |
czas |
punkty |
czas |
punkty |
||||
1. |
Korczewscy- Julia i Mateusz |
11,3 |
19 |
21,0 |
19 |
44,0 |
25 |
63 |
XIX |
2. |
Byczyńscy – Hanna |
13,4 |
21 |
27,5 |
20 |
44,6 |
26 |
67 |
XX |
3. |
Byczyńscy – Szymon |
16,2 |
23 |
16,8 |
11 |
14,0 |
1 |
35 |
XII |
4. |
Krzyżanowscy – Adam |
12,0 |
20 |
15,0 |
4 |
24,9 |
10 |
34 |
XI |
5. |
Zaborniak – Wiktor |
10,0 |
16 |
16,0 |
8 |
33,4 |
22 |
46 |
XVII |
6. |
Siepielscy – Kacper |
10,5 |
18 |
17,8 |
13 |
34,2 |
23 |
54 |
XVIII |
7. |
Beinek – Piotr |
8,4 |
15 |
15,3 |
5 |
19,8 |
3 |
23 |
V |
8. |
Grzebielscy- Maja |
7,3 |
9 |
16,4 |
10 |
23,4 |
6 |
25 |
VI |
9. |
Wojewoda – Kinga |
5,6 |
1 |
14,6 |
1 |
23,5 |
7 |
9 |
I |
10. |
Szymaniak – Nikola |
7,8 |
12 |
14,7 |
2 |
23,8 |
8 |
22 |
IV |
11. |
Rejdukowscy – Diana i Julia |
6,7 |
5 |
15,3 |
5 |
32,3 |
21 |
31 |
VIII |
12. |
Budkowscy – Jakub |
7,1 |
8 |
14,9 |
3 |
24,7 |
9 |
20 |
III |
13. |
Wojtczak – Mikołaj |
6,8 |
6 |
15,0 |
4 |
22,4 |
5 |
15 |
II |
14. |
Łabenccy – Oliwia |
7,6 |
10 |
15,5 |
6 |
26,1 |
12 |
28 |
VII |
15. |
Molińscy – Kaja i Kinga |
7,7 |
11 |
19,5 |
18 |
28,7 |
15 |
44 |
XVI |
16. |
Przybylscy – Julia |
6,8 |
6 |
18.0 |
14 |
31,4 |
18 |
38 |
XIII |
17. |
Kosman – Roksana |
6,3 |
2 |
15,9 |
7 |
38,5 |
24 |
33 |
X |
18. |
Andrzejak – Igor |
10,4 |
17 |
14,6 |
1 |
29,3 |
17 |
35 |
XII |
19. |
Beinek – Oskar |
15,6 |
22 |
18,0 |
14 |
17,6 |
2 |
38 |
XIII |
20. |
Rewers – Patryk |
7,1 |
8 |
19,2 |
17 |
21,6 |
4 |
29 |
VII |
21. |
Rewers – Jan |
8,1 |
14 |
19,1 |
16 |
25,5 |
11 |
41 |
XIV |
22. |
Grzeszczak – Bartosz, Jakub, Krzysztof |
6,5 |
3 |
15,0 |
4 |
29,0 |
16 |
23 |
V |
23. |
Krawczyk – Marcelina |
7,9 |
13 |
16,3 |
9 |
32,1 |
20 |
42 |
XV |
24. |
Szofer – Martyna |
6,7 |
5 |
16,8 |
11 |
31,6 |
19 |
35 |
XII |
25. |
Szofer – Michalina |
6,6 |
4 |
18,2 |
15 |
27,7 |
13 |
32 |
IX |
26. |
Nowaczyk – Oliwia |
6,9 |
7 |
16,9 |
12 |
28,4 |
14 |
33 |
X |
20. 09.- jak co roku obchodzimy Dzień Przedszkolaka. Dzieci z klasy „0” razem z wychowawczynią Elżbietą Kamińską oraz nauczycielką oddziału „0” Małgorzatą Świgoń urządziły „Piżama Party”. Przebrani w piżamy powitali wójta gminy Lądek- Artura Miętkiewicza, który przybył do nich ze słodką niespodzianką. Dzieciaki radośnie śpiewały i tańczyły na powitanie. Rozegrały „piżamowy mecz” w piłkę nożną. Dzień był świąteczny i wyjątkowy, atrakcjom nie było końca. Z żalem dzieciaki przebrały się w zwykłe ubrania.
ŚDTM 2018
Ratyń, 24.09.2018
Szanowni Rodzice,
nasza szkoła uczestniczy w akcji VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 28 września 2018 r. pod hasłem:
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Program:
24-27.09.2018. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.
28.09.2018. Egzaminy z tabliczki mnożenia:
* Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.
Na przykład: ================================================>>>>>>>>>
* Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł
Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).
* W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po
1 godzinie.
Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!
Więcej informacji: www.wmtday.org.
Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!
Koordynatorzy Lokalni: |
Pieczątka szkoły |
Dyrektor: |
Monika Góreczna Małgorzata Świgoń
|
Justyna
|